Güneşin doğuşu ile işbaşı yapan ve batışı ile ‘paydos’ diyen bu öykünün hikâyesi 1945 senesinde Karaköy, Perşembe pazarında başlar.

Yokluk zamanının çetin ve zor şartları ile imalat yapmaya başlayan firmamız, bulmacalarda metal iplik olarak belirtilen telden sinek teli imal ederek sanayi kervanına katılır.

O günkü koşullarda, dokuma çıkrıkları ile yapılan üretim bugün tamamı ile bilgisayar teknolojisine entegre olmuş makinalar zinciri le devam etmektedir.

Bugün 7.000 m2 kapalı sahada üretim yapan firmamız aynı zamanda kendi ham maddesi olan yüksek mukavemetli yaylık çelik teli son teknoloji makinalarda soğuk çekme kalibrasyon usulü ile DIN 17223 ve TS 2500 standartlarına uygun olarak imal etmektedir.

2002 yılından günümüze makina ve bina yatırımlarının yanı sıra yurt dışına açılan firmamız başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Güney Amerika ve Kuzey Afrika’da satış noktaları ile müşterilerine hizmet etmektedir.

Artan kapasite ve ürün çeşitliliği ile değişik sektörlere hitap etmeye başlayan firmamız Avrupa’nın sayılı dekoratif mesh üreticileri ile işbirliğine girerek bazı kalemlerde yurtdışından temin yolu ile bazılarında ise kendi tesisinde imal etmeye başlamıştır.

 • Toplam kalite felsefesi doğrultusunda; müşteri odaklı yaklaşım, verimlilik ve kalite performansı açısından sektörümüzdeki en iyi şirketlerden birisi olmaktır.

  Vizyonumuz

 • Müşterilerimizin beklentilerine uygun ürünleri yüksek kalitede ve zamanında üretip, teslim ederek paydaşlarımıza değer sağlarız.

   

  Misyonumuz

 • Ülkemizin önde gelen tel dokuma üretim firması olarak değerleri ve başarılı iş uygulamalarını her zaman takdir eden Savaş Elek için sosyal sürdürülebilirlik sadece bir ideal değil, şirketin vizyonunu ve misyonunu ve tüm iş ortaklarının ve çalışanlarının günlük çalışmalarını etkileyen bir organizasyon ve yönetim felsefesidir.

  Değerlerimiz

1945'ten günümüze
Bitmeyen Heyecan ve İstikrar

Savaş Çelik Elek, 1945 yılında tel dokuma imalatı ile sektördeki yolculuğuna başlamıştır. Günün koşullarına göre sürekli kendini yenileyen firmamız 75 yıldır bugünkü uzmanlık alanlarından olan çelik elek imalatında yoğunlaşarak sektördeki yolculuğuna yön vermiştir.

Hedefimiz gelişmekte olan teknolojiyi en iyi şekilde kullanıp, ürünlerimizi en kaliteli, en hızlı ve en uygun fiyata müşterilerimize sunmaktır. Bu amaç doğrultusunda müşterilerimizin ihtiyaçlarını üretimin her safhasında gerekli tüm standartları kullanarak hatasız ürünler sunmaktayız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ